Etik Ticaret
Denetleme

Sedex Üyeleri Etik Ticaret Denetimleri

teknikdenetim.net, Sedex Üyeleri Etik Ticaret Denetimlerinin (SMETA) en büyük sağlayıcılarından biridir. Markalar ve perakendeciler, etik ticaret ve kurumsal sosyal sorumluluk sağlamak için SEDEX’e katılan tedarikçilerle ortak olmaya çalıştıkça bu denetimler popülerlik kazanmıştır.

teknikdenetim.net, iş, sağlık ve güvenlik, çevre ve iş etiği standartlarının nasıl karşılandığını değerlendirmek için dünya çapındaki fabrikalarda yerinde SMETA denetimleri yürütür. Sedex üyelerinin daha sonra, küresel tedarik zincirindeki çalışma koşullarını iyileştirmek amacıyla bu bilgileri güvenli, çevrimiçi bir veritabanında saklamasına, paylaşmasına ve raporlamasına izin verilir.

teknikdenetim.net tarafından gerçekleştirilen SMETA denetimleri, aşağıdakiler için tüm Sedex A ve AB üyeleri ile diğer müşteriler ve paydaşlar tarafından kabul edilecek şekilde tasarlanmıştır:

  • Denetimler için yaygın olarak kabul edilen tek bir format sağlayarak denetim yorgunluğunu azaltın
  • İşyerinde verimliliği artırırken iş gücünü motive edin
  • Halihazırda yürürlükte olan etik ticaret programlarını geliştirin
  • Sivil toplum kuruluşları ve müşterilerden gelen etik performansla ilgili soruları yanıtlayın

Sedex Sanal Değerlendirmeleri (SVA)

teknikdenetim.net, uzaktan Sedex Sanal Değerlendirmeleri (SVA) yürütme becerisine sahip birkaç onaylı kuruluştan biridir. Denetimler, nitelikli sosyal denetçilerimizin yerinde olmadan tedarikçi değerlendirmeleri yapmasına olanak tanıyan tescilli yazılımımız teknikdenetim.net Inview’in kullanımıyla gerçekleştirilecektir. SVA, sosyal performansın değerlendirilmesine yardımcı olmak için masaüstü tabanlı ve uzak etkinliklerin bir birleşimidir, böylece hem tedarikçilerin hem de üyelerin sosyal sorunların ve risklerin görünürlüğünü korumasını sağlar.

teknikdenetim.net ile SMETA Denetimleri

teknikdenetim.net, sürecin başladığı 2004 yılından bu yana SMETA denetimleri yürütmektedir. Denetçilerimiz dünyanın her yerinde bulunmaktadır ve müşterilerimize yerel dilleri, yerel kültürleri, yerel yasaları ve belirli bölgelere ilişkin çeşitli sorunları anlama avantajına sahip yerel denetçiler sunmaktadır. Ayrıca, teknikdenetim.net’un denetçileri son derece eğitimlidir ve sektöre özel önemli deneyime sahiptir ve SMETA denetimlerinin tüm paydaşlar ve müşteriler tarafından kabul edilmesini sağlamaya yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir