Uyumluluk ve Sürdürülebilirlik Girişimi
Denetleme

Uyumluluk ve Sürdürülebilirlik Girişimi (ICS)

Uyum ve Sürdürülebilirlik Girişimi (ICS), kaynak ülkelerdeki doğrudan tekstil, perakende, ayakkabı, elektronik ve mobilya tedarikçilerine odaklanmıştır. En başından beri, ICS, bir derecelendirme sistemi ve harici bağımsız denetim şirketlerinin sistematik kullanımı ile bir denetim anketi içermiştir. Bu arada, ICS diğer perakendecilere açıldı ve dünyanın en büyük sosyal ticaret girişimlerinden birine gerçekleştirilen denetim sayısı açısından büyüdü.

ICS‘nin amacı, çalışan insanlar için koşulları sürdürülebilir bir şekilde iyileştirmek için üyelerine tedarik sağlayan fabrikaları desteklemektir. ICS Davranış Kuralları, üyelerinin temel gereksinimlerini tanımlarken, sürdürmekte özgür oldukları bireysel Davranış Kuralları, ek veya geliştirilmiş maddeler şart koşabilir. ICS üyeleri tarafından başlatılan tüm denetimlerin temel sonuçları, ICS veritabanına kaydedilir ve gereksiz tekrarlayan denetimlerden kaçınmak için ICS üyeleri arasında değiştirilir.

ICS eylemleri, tüm ICS üyeleri tarafından uygulanan ve markalar tarafından denetim sürecinin tam kontrolünü sağlayan ortak bir metodolojiye dayanmaktadır.

  • ICS denetimleri, üye şirketler tarafından zorunlu kılınır ve yönetilir. Denetim başlatma, ICS araçlarının kullanımının tam kontrolünü sağlayan bir üye ayrıcalığıdır.
  • Denetimler yalnızca üçüncü taraf ICS tarafından akredite edilmiş denetim şirketleri tarafından gerçekleştirilir.
  • ICS denetimleri ne sertifika ne de etikettir.
  • ICS üyeleri, fabrikalarda kritik uygunsuzluklar tespit edildiğinde ortak izleme kurallarını paylaşır.
  • ICS denetimlerinin büyük çoğunluğu yarı duyurulu veya habersizdir.
  • ICS üyeleri, ICS planını teşvik eder ve belirlenmiş kuralları takip eder. Denetim sonuçlarını birlikte izlemek ve kaynak ülkelerdeki çalışma koşullarının sürekli iyileştirilmesini başlatmak için temel bilgiler paylaşılır.

teknikdenetim.net, dünya çapında ICS programı için kalifiye denetçilere sahiptir ve bu program üzerinde Fransız perakendecilerin çoğuyla çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir